Pożyczki pozabankowe – na co jeszcze musimy uważać?

Pewnie większość z nas już doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że przy pożyczkach pozabankowych musimy być ostrożni. Ważne jest sprawdzenie rzetelności firmy oraz jej podejście do klienta oraz dokładne przestudiowanie umowy i obliczenie wszystkich kosztów. Jednak są też inne aspekty, na które powinniśmy uważać.

Pętla kredytowa

Pętla kredytowa to ogromne zagrożenie dla osób, które zaczynają brać kredyty. Niestety pożyczki trzeba spłacać, ale nie zawsze mamy na to możliwości. Szeroki wybór ofert może sprawić, że zapętlimy się w naszych długach. Bardzo popularne jest branie jednej pożyczki po to, aby spłacić kolejną. Zapominamy o tym, że w pewnej chwili będziemy musieli zmienić nasze postępowanie, a wtedy może być bardzo trudno. Dlatego lepiej już na początku brać pożyczki z głową i dobrze się nad nimi zastanawiać. To pozwoli nam uniknąć sytuacji zapętlenia się w kredytach.

Jak nie wpaść w pętle kredytową?

Najlepiej zadbać o to już przy pierwszej pożyczce. Zanim ją weźmiemy naprawdę warto przemyśleć, czy potrzebujemy tych pieniędzy i czy będziemy mieli ją za co spłacić. Są różne powody brania chwilówek. Część osób ma bardzo istotny powód, np. jakaś awaria, którą będą mogli opłacić dopiero w przyszłym miesiącu. W takich sytuacjach chwilówka to idealne rozwiązanie. Jednak bywa, że chcemy wziąć pożyczkę na zakupy bez których jesteśmy w stanie się obejść. Wtedy nie warto brać pożyczki.